Rozhled č. 1

« Zobrazit další čísla

Vážení návštěvníci galerie Katakomby, vážení příznivci výtvarného umění, dostává se vám do rukou první číslo Rozhledu o výstavách v galerii Katakomby.

Již delší dobu požadovali návštěvníci galerie shrnující informace o tom, co se dělo, děje a bude díti, informace, které budou v co nejkomplexnější podobě a přitom v dostupné formě. I přes dnešní možnosti nových médií, zvláště pak všeznalého internetu, ještě dlouho zůstanou tištěné informace jedním z nejdostupnějších a zároveň nejpřehlednějších způsobů získávání povědomí o dění v daném oboru. ROZHLED GK bude vycházet prozatím dvakrát do sezony, ale není vyloučeno, že se jeho periodicita (v případě zájmu) rozšíří i na několik čísel ročně.

Umění a kultura všeobecně jsou v každé společnosti odrazem jejího stavu. Zrcadlem doby je přístup nejen k tomu, co se nazývá kulturním dědictvím, ale i přístup k současnému umění a umělcům. Neustále se omílá ekonomistická mantra o tom, že umění je pouhopouhou nadstavbou (jaké pejorativum je v tomto slově obsaženo: nadstavba – cosi navíc, co je možno snadno zbourat), až do té míry, že se dvacet let po převratu dostáváme opět do situace, kdy vyvstává niterná potřeba změn a reforem na poli kulturních vztahů a umění. V mnohých myslích se rodí latentní touha odstranit vulgární ekonomismus (tak podporovaný nejvyššími představiteli tohoto státu), jenž velmi snadno zapleveluje naši kulturní současnost. Pevně věříme, že drobná a mravenčí činnost galerie Katakomby, jakož i náš Rozhled, k této změně svým malým dílem přispěje.

Zobrazit v prohlížečiStáhnout | PDF (3.53 MB)Stáhnout do zařízení
Můžete použít QR kód:

Opsat tento odkaz:
https://irozhled.cz/d1

Nebo odeslat odkaz emailem
Sledovat na Facebooku

Nota bene

19.4.2017 00:00
Nová kniha Libora Šmatelky: Život pod sukněmi
V povídkách Život pod sukněmi se Libor Šmatelka vrací do přelomového období osmdesátých a devadesátých let minulého století, které sám prožil coby student na brněnské univerzitě. Reálie jihomoravské metropole a vysokoškolského života na samém závěru komunistického režimu, první léta plné naděje a radostného očekávání, spanilé jízdy za hranice, opojný prožitek nově nabyté svobody, lásky na jeden den, anebo spíše noc, mládenecké kratochvíle i bohémské „jízdy“, to vše před námi ožívá prostřednictvím čtivě komponovaného vyprávění. Ale nejde jen o lehce načrtnuté evokace doby a její dávno už vyprchané atmosféry, ani o lechtivé příhody mladého muže (oboje se skrývá pod metaforickým názvem). Vyprávění odhaluje také hlubší plán dotýkající se existenciálních i spirituálních hodnot a věcí člověka, který má za sebou krizi středního věku a bytostné poznání smyslu i namnoze krutého paradoxu života. Libor Vodička více »
30.10.2016 19:08
Vědomí a intuice malíře Josefa Bubeníka směřují vzhůru
Výstavu z tvorby kreslíře a malíře Josefa Bubeníka (nar. 1965) uspořádalo Městské kulturní středisko v Třebíči ve své Galerii Ladislava Nováka v bývalém třebíčském židovském ghettu. Nese enigmatický titul Fragmenty krystalového jasu. více »
22.3.2016 18:17
LAS LLAVES DEL DESEO
Museo Municipal – Cartago, Kostarika Dne 6. března 2016 se uskutečnila v bývalém hlavním městě Kostariky (Cartago) vernisáž mezinárodní kolektivní výstavy surrealismu, na které se účastní 107 umělců z 26 zemí celého světa.Mezi jinými jsou zde zastoupeni i tři výtvarníci z Brna: Josef Bubeník, Jiří Lopour a Jan Wolf. Výstava potrvá od 7. 3. do 7. 5. 2016   více »
13.1.2016 10:19
NOVÝ ROZHLED č. 15
V redakci Rozhledu doufáme, že jste rok 2015 strávili přesně podle vašich představ. A obohatili jste se o chvilky strávené nad příjemným čtením dokumentujícím současné výtvarné dění a uměleckou aktivitu v Brně a okolí. Z redakce Rozhledu Vám všem děkujeme za Vaši přízeň. Dovolte nám popřát Vám sílu vstoupit do nového roku s nadějí a optimismem. více »
8.1.2016 09:10
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA VÝSTAV
NOVINKA Na našich stránkách www se podařilo díky našemu spolupracovníkovi J.Henslovi rozjet projekt VIRTUÁLNÍCH PROHLÍDEK výstav soukromých galerií v Brně.Z pořádaných výstav pak lze vidět nejen díla výtvarníků, ale můžete si vychutnat i genius loci galerijních prostorů. více »
1.10.2015 00:00
Galery pArt in Poltsamaa
Galery pArt in Poltsamaa (Estonia) opens an exhibition of visual artists from International Art Center of Czech Republic. We Thanks for the International cooperation the pArt galery and also Josef Bubeník for the participation. více »
RSS kanál Facebook Nakladatelství STYLOS, Nová ves 71, PSČ 66491, IČO: 68623631
Josef Bubeník, tel.: 732 615 802, bubenik@irozhled.cz
Obchodní podmínky